Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy

Dámy, je tady jaro a s ním i čas na jarní detox organismu. Vaše vlasy v zimě dostaly pořádně zabrat, tak jim pojďme dopřát patřičnou péči, ať v létě na pláži naše hříva jen září.

Babka bylinkářka vybírá několik bylinek a surovin vhodných pro vaše vlasy společně s návodem, jak na to.

Zázvor

Podporuje růst vlasů a působí jako prevence proti vypadávání vlasů. Ty budou silnější, zdravější a zářivější. Zevnitř i zvenku.

Zázvorový elixír

Udělejte si silný zázvorový macerát, který smíchejte s olivovým olejem. Pomocí štětce k barvení vlasů naneste na vlasy po celé délce a nechte působit.

Ibišek

Ibišek se používá jako prevence vypadávání vlasů a zejména proti šedinám. Navíc obnovuje růst vlasů na holých místech.

Ibiškový lektvar

Nechte ibišek macerovat v kokosovém oleji a potom použijte tento lektvar k masáži vlasové pokožky. Masáž provádějte několik minut a poté nechte 15 minut působit.

Měsíček lékařský

Měsíček je bohatý na minerály a antioxidanty. Stimuluje růst vlasů, posiluje je a pomáhá produkovat kolagen. Díky přírodním světlým barvivům je používán pro oživení blond,zrz a světlých vlasů.


Měsíčkový odvar

Sušený měsíček lékařský zalijte horkou vodou a nechte louhovat. Tento odvar nalijte do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte na vlasy a nechejte pár minut působit. Je vhodný i na vlasovou pokožku proti lupům a můžete jej využívat pravidelně.

Lněné semínko

Lněné semínko je plné antioxidantů, které pomáhají odstraňovat toxiny a také mrtvé buňky z pokožky hlavy. Silně vyživuje a posiluje zničené vlasy a vy si z něj můžete doma připravit gel, vhodný pro vlasovou pokožku. Navíc tento gel působí jako ochrana proti znečištění a prachu. Budete po něm mít vlasy hebké jako hedvábí.

Gel z lněného semínka

Zalijte semínka horkou vodou a nechte je zgelovatět. Můžete je zalít i studenou vodou a potom je nechat odležet přes noc. Semínko pustí gel a ten scedíte přes plátno a vetřete do vlasů. Gel nemá dlouhou trvanlivost, je tedy dobré ho co nejdříve spotřebovat případně uchovat pár dní v chladu.

Lékořice

Vyživuje pokožku a léčí poškození způsobené houbovou infekcí, exémem a chemikáliemi.

Pendrekový odvar

Vařte kořen lékořice ve vodě asi 5 minut a poté nechte vychladnout. Tímto odvarem pravidelně oplachujte vlasy!

Šípek

Bohatý na vitamín C a díky tomu je skvělý stimulant pro růst vlasů! Šípky jsou cennou zásobárnou vitamínů, a právě ty svědčí i naší pokožce.

Šípkový macerát

Plody můžete macerovat a smíchat s olivovým olejem nebo použít esenciální olej.

Maceráty smíchané s olejem můžete podpořit tím, že si vlasy zakryjete koupací čepicí či sáčkem a opatrně prohřejete fénem Remington.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články

Na vlásku!
Tipy pro dámy

Na vlásku!

Již od narození nám vlasy rostou. Někomu víc, někomu míň. Proč má ale někdo vlasy husté a někdo už v mladém věku trpí na řídnutí? Čím je vlas tvořen a co ovlivňuje jeho růst?

Zjistit více »
Jak moc souvisí kolagen s vlasy?
Tipy pro dámy

Jak moc souvisí kolagen s vlasy?

Jak moc je důležitý kolagen ve výživě vlasů? Ve všech odborných článcích se pořád mluví o kolagenu a jeho význam ve výživě vlasů. My máme svoji hlavu!

Zjistit více »