Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy

Dámy, je tady jaro a s ním i čas na jarní detox organismu. Vaše vlasy v zimě dostaly pořádně zabrat, tak jim pojďme dopřát patřičnou péči, ať v létě na pláži naše hříva jen září.

Babka bylinkářka vybírá několik bylinek a surovin vhodných pro vaše vlasy společně s návodem, jak na to.

Zázvor

Podporuje růst vlasů a působí jako prevence proti vypadávání vlasů. Ty budou silnější, zdravější a zářivější. Zevnitř i zvenku.

Zázvorový elixír

Udělejte si silný zázvorový macerát, který smíchejte s olivovým olejem. Pomocí štětce k barvení vlasů naneste na vlasy po celé délce a nechte působit.

Ibišek

Ibišek se používá jako prevence vypadávání vlasů a zejména proti šedinám. Navíc obnovuje růst vlasů na holých místech.

Ibiškový lektvar

Nechte ibišek macerovat v kokosovém oleji a potom použijte tento lektvar k masáži vlasové pokožky. Masáž provádějte několik minut a poté nechte 15 minut působit.

Měsíček lékařský

Měsíček je bohatý na minerály a antioxidanty. Stimuluje růst vlasů, posiluje je a pomáhá produkovat kolagen. Díky přírodním světlým barvivům je používán pro oživení blond,zrz a světlých vlasů.


Měsíčkový odvar

Sušený měsíček lékařský zalijte horkou vodou a nechte louhovat. Tento odvar nalijte do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte na vlasy a nechejte pár minut působit. Je vhodný i na vlasovou pokožku proti lupům a můžete jej využívat pravidelně.

Lněné semínko

Lněné semínko je plné antioxidantů, které pomáhají odstraňovat toxiny a také mrtvé buňky z pokožky hlavy. Silně vyživuje a posiluje zničené vlasy a vy si z něj můžete doma připravit gel, vhodný pro vlasovou pokožku. Navíc tento gel působí jako ochrana proti znečištění a prachu. Budete po něm mít vlasy hebké jako hedvábí.

Gel z lněného semínka

Zalijte semínka horkou vodou a nechte je zgelovatět. Můžete je zalít i studenou vodou a potom je nechat odležet přes noc. Semínko pustí gel a ten scedíte přes plátno a vetřete do vlasů. Gel nemá dlouhou trvanlivost, je tedy dobré ho co nejdříve spotřebovat případně uchovat pár dní v chladu.

Lékořice

Vyživuje pokožku a léčí poškození způsobené houbovou infekcí, exémem a chemikáliemi.

Pendrekový odvar

Vařte kořen lékořice ve vodě asi 5 minut a poté nechte vychladnout. Tímto odvarem pravidelně oplachujte vlasy!

Šípek

Bohatý na vitamín C a díky tomu je skvělý stimulant pro růst vlasů! Šípky jsou cennou zásobárnou vitamínů, a právě ty svědčí i naší pokožce.

Šípkový macerát

Plody můžete macerovat a smíchat s olivovým olejem nebo použít esenciální olej.

Maceráty smíchané s olejem můžete podpořit tím, že si vlasy zakryjete koupací čepicí či sáčkem a opatrně prohřejete fénem Remington.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články