Francouzské copaté účesy pro každý den
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Francouzské copaté účesy pro každý den

Zapletené účesy jsou ideální pro každý den i příležitost. Dlouhé nebo polodlouhé vlasy, se vším se dají vykouzlit zázraky. Pletené copy jsou jednoduché, zvládnete je v pohodlí domova a přitom působí elegantním dojmem.

Vlasy řádně umyjeme, vysušíme fénem a použijeme vhodnou výživu. Po důkladném rozčesání nachystáme gumičky, sponky, lak na vlasy a jdeme na to!

Klasická Francie

Francouzský cop je stará dobrá klasika, která je ale stále trendy a šik.

Od čela až po temeno oddělíte vlasy ve tvaru V. Tyto vlasy rozložte do tří pramenů a přehoďte je celkem třikrát přes sebe způsobem, jako kdybyste dělala klasický cop (nebo vánočku). Poté k jednotlivým pramenům z obou stran hlavy postupně přidávejte menší množství vlasů. Tímto způsobem pleteme až do konce. Pokud chcete cop ozvláštnit, svažte si vlasy stuhou či použijte ozdobnou gumičku do vlasů.

Obrácená Francie

Obrácený francouzský cop zaplétate skoro stejně jako klasický. Rozdíl je v tom, že jednotlivé prameny vlasů zaplétáte ze spodu. Nelekejte se. Po pár pokusech pro vás tento cop bude jednoduchý.

Francie odspodu

Tento účes vytvoříte stejným způsobem jako cop předchozí. Na temeni hlavy pak vlasy stáhněte do copu, efektně je zatočte a nezapomeňte zajistit třeba sponkou.

Nadýchaná Francie

Na pravé či levé straně si zapleťte klasický francouzský cop. Prameny ale příliš neutahujte – naopak. Po zapletení cop ještě mírně povolte prsty, bude tak vypadat objemněji a bude nadýchaný.

Dvojitá Francie pro náročnější

Nejprve vytvořte rovnou pěšinku po celé délce hlavy. Pleteme dva francouzské copy, takže si vlasy úměrně rozdělte. Nejprve na jedné straně rozdělte vlasy od čela na tři prameny a ty začněte těsně zaplétat. Až zapletete část, postupně začněte přidávat další prameny vlasů. Vždy, když uchopíte pramen vlasů, přidejte pramen zespoda a pokračujte až do konce. Dokončete zaplétání a zajistěte gumičkou. Vzhůru na druhý!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články