Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hřeben, kartáč nebo prsty?

Ať už své vlasy udržujete jakkoliv, říká to o vás hodně. A protože vás lidé budou soudit podle vašich vlasů, váš účes by měl reflektovat váš styl a osobnost.

Jaký je tedy ten správný nástroj pro vytvoření účesu, který chcete?

Hřeben

Pokud chcete mít pěšinku, je dobré mít kvalitní hřeben. Levné plastové můžete koupit v podstatě kdekoliv, ale mnohem lepších výsledků dosáhnete s pomocí hřebenů, které jsou ručně vyrobené s pomocí hladkých materiálů, které nebudou vaše vlasy cuchat.

Existují různé druhy hřebenů pro různé druhy vlasů. Pokud máte rovné, krátké vlasy měli byste používat hřeben s rukojetí a menšími zuby. Pokud jsou vaše vlasy vlnité a husté, nejlépe vám poslouží hřeben, který má zuby větší a širší.

Kartáč

Kartáč používejte pouze tehdy, pokud máte tvrdé, husté vlasy. Štětinky kartáče jsou obvykle příliš hrubé pro běžné typy vlasů a kartáč vám pouze vytahá vlasy a podráždí pokožku hlavy.

Prsty

Pro nedbalý účes je nejlepší použít své prsty. Tím vlasy nebudete tolik zatěžovat a dosáhnete ledabylého ale zároveň upraveného vzhledu.

Česejte svoje vlasy dokud jsou po mytí ještě mokré. To vám umožní zkrotit vlasy tak, jak potřebujete. Rovněž můžete vyzkoušet použít kondicionér nebo stylingový přípravek jako například gel, gumu nebo vosk.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články