Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jak mít krásné a dlouhé vlasy?

Každá žena sní o krásných a dlouhých vlasech, které by mohla spustit z věže, aby po nich princ Krasoň mohl vyšplhat do její komnaty. Bohužel to takhle je jen v pohádkách, jelikož se spousta z nás potýká s vysokou lámavostí vlasů, mastnou pokožkou, lupy a dalšími problémy s vlasovou pokožkou. Ptáte se, jak mít krásné a dlouhé vlasy? Přestaňte jim škodit!

Proč nejsou vaše vlasy zdravé?

Na tuhle otázku existuje spousta dalších otázek. Používáte vhodný šampon? Umýváte si vlasy vodou správné teploty? Barvíte si své vlasy přírodními barvami na vlasy? Češete svou hřívu jemně? Používáte vhodné a kvalitní stylingové produkty?
Právě všechny tyto zlozvyky, návyky a možná neúmyslné chyby v péči o vlasy vedou k lupům, svědivé pokožce, vypadávání vlasů, ztrátě lesku a roztřepeným konečkům. A to tedy rozhodně nechceme!

Špatně zacházíte se šamponem

Častým problémem u mytí vlasů je dlouhé působení šamponu. Pokud šampon zůstane na vlasové pokožce příliš dlouho nebo jej nedostatečně opláchnete, vlasová pokožka bude podrážděná a šupinatá. O vhodném výběru šamponu se dočtete v našem článku Přírodní kosmetika bez chemie.

Používáte nevhodnou teplotu vody

Na teplotě záleží. Šampon je lepší umývat vodou teplejší ihned po napěnění, zatímco kondicionér velmi vlažnou vodou a to několik minut po nanesení. Povrch vlasu se díky správné teplotě vody uzavře a vše důležité zůstane uvnitř. Celkově ale lze říct, že horká voda vlasům škodí a je příčinou lupů a více se mastící vlasové pokožky.

Vynecháváte kondicionér

To, co vlasy hydratuje a vyživuje, je rozhodně kondicionér. Právě ten byste nikdy neměly vynechat. Nanášíme ho do délek vlasů a ne přímo na vlasovou pokožku, která se kvůli němu může rychleji mastit. Používejte přírodní hydratační kondicionér s obsahem bylinek např. francouzská levandule uzdravuje, zatímco kávový extrakt vyživuje a dodává vlasům sílu.

Drhnete vlasy ručníkem

Myslete na to, že mokré vlasy jsou nejzranitelnější. Právě v této fázi dělá většina z nás stejnou chybu – drhne ručníkem vlasy do sucha. Představte si, že po výživné kúře vyjdete z místnosti a někdo vás začne drhnout hrubým materiálem. Všechna výživa a hydratace je pryč. Vlasy opatrně mačkejte a dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Však ony vám to vrátí!

Vlasy nefénujete

Nechcete své vlasy ničit foukáním? Dobrý úmysl, avšak velký nesmysl. Hlavně u hlavy je potřeba vlasy vyfoukat, aby se nevysušila vlasová pokožka. Vlasy opatrně vysušte ručníkem, pročesávejte prsty a pomalu foukejte kvalitním fénem Remington vysoušečem vlasů Curl & Straight Confidence.

Vlny nebo rovné vlasy

Pokud chcete mít krásné a dlouhé vlasy používejte přírodní vlasovou kosmetiku a kvalitní stylingové produkty. Žehlička na vlasy Remington Curl & Straight Confidence je odpovědí na to, jak jednoduše docílit účesu, který udělá skutečný dojem. S naším intuitivním designem 2 v 1 můžete tvořit nadýchané vlny, krásné lokny nebo hladké, rovné vlasy. Nikdy nebylo snazší dosáhnout dokonalého účesu a to bez bez nutnosti ničení vašich vlasů.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články