Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jak si správně fénovat vlasy?

Zdravé a krásné vlasy jsou zrcadlem naší osobnosti. Snad každá žena si na svém vzhledu zakládá a pečuje o něj, jak nejlépe umí. Proč tedy opomíjíme naše vlasy a ničíme je špatnou vlasovou péčí?
Pojďme se podívat hluboko na zoubek vysoušení vlasů a změnit špatné zlozvyky ve správnou vlasovou péči o vaši hřívu.

Špatné zlozvyky

Nechoďte spát s mokrými vlasy, to slyšela už každá žena. Vlasy se snadno cuchají, krepatí a mohou vzniknout nevzhledné vlny či přeleženiny vlasů.
Stejně špatné je drhnutí a ždímání vlasů. V mokrém stádiu jsou vlasy nejvíc zranitelné a mechanické poškození ručníkem jim určitě nepřidá. Vlasy opatrně mačkejte a postupně sušte. Dále umotejte z ručníku volnější turban, aby vaše vlasy netahal a přesto je sušil.

Příprava na fénování

Kdo je připraven, není zaskočen. Příprava vlasů na horký vzduch je velmi důležitá. Vlasy pročešte vhodným kartáčem (pokud to půjde použijte prsty) a aplikujte produkt na ochranu před horkým vzduchem. Přípravek nejdříve rozetřete do konečků a následně roztírejte po celé délce. Primárně nanášejte na prameny vlasů, které jsou náchylné na přesušení (svrchní vrstva vlasů).

Kartáč a styling

Použití kulatého kartáče při fénování dodá vašemu účesu objem. Vlasy fénujte po sekcích, od tebe hlavy až po vlasy nad čelem. Pokud použijete bezoplachový přípravek s obsahem soli (sea salt sprej), docílíte díky fénování plážových vln.

Teplota vzduchu

Na začátku fénování používejte vyšší teplotu. Ke konci na vlasy použijte střední až nízkou teplotu, aby nedošlo k přesušení. Nakonec použijte studený vzduch pro zafixování účesu a uzavření vlasů. Fénujte vždy jen nezbytně potřebnou dobu, aby nedošlo ke ztrátě přirozené hydratace a ke zvýšení lámavosti vlasů. Po vysušení mají být vlasy jemné, vláčné a hebké.

Kvalitní fén

Kvalitní fén je zárukou krásných a zdravých vlasů. Zachová přirozenou hydrataci, chrání před vysokou teplotou při vysoušení a snadno se ovládá. Proud vzduchu má nový tvar díky Remington vysoušeči vlasů Curl & Straight Confidence.Tento vysoušeč vlasů je vybaven 3 koncentrátory a dává vám tím jistotu, že si pokaždé vytvoříte dokonalý styling.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články