Jak vybrat správnou žehličku na vlasy z hlediska bezpečnosti?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy z hlediska bezpečnosti?

Znáte ten pocit, když si vaše vlasy žijí vlastním životem a vy je prostě musíte zkrotit? Pro velkou spoustu žen je žehlička na vlasy naprosto nepostradatelná věc. Žehlička na vlasy by určitě byla v top 5 nepostradatelných technologiích žen, dokonce i mužů. A není se čemu divit – během pár minut můžete výrazně změnit svůj vzhled. Z rovných vlasů vytvořit krásné lokny a nebo naopak z neposlušných kudrnatých či krepatých vlasů získat krásně hladký, rovný a lesklý účes. Sochu v životní velikosti pro toho, kdo ji vymyslel. Spoustu žen udělal krásnými a ještě více mužů šťastnými.

Každý známe krásný výsledek, ale uvědomujeme si dostatečně riziko? Při nesprávném nebo příliš častém používání dochází k poškozování struktury vlasů, které se pak třepí a lámou, hrozí také popálení kůže. Při rozhodování prosím dbejte více na bezpečnost výrobku než na jeho cenu. Ve vaší koupelně se bude vyjímat jakákoli žehlička víc než spálenina na vaší ruce či krku. Vždy také používejte kvalitní výrobky a správnou vlasovou kosmetiku.

Vezmeme to od začátku, tedy od materiálu. Nejšetrnější povrch destiček je vyroben z teflonu, keramiky, sklokeramiky nebo mramoru, na rozdíl od kovových destiček, které bývají použity u levnějších typů a vlasy mohou snadno poškodit. Těmto výrobkům se v zájmu vlastní bezpečnosti a zdraví vlasů vyhněte.

Na žehlení vlasů si vyhraďte dostatek času. Nespěchejte. V nedbalosti se můžete jednoduše zranit.

Vhodná žehlička na vlasy musí mít možnost nastavení teploty. Volte přístroj s bezpečnostní pojistkou, která žehličku na vlasy vypne v případě, že na to sami zapomenete. Nemusíte si tedy trhat vlasy při pomyšlení, že jste nechala žehličku zapnutou.

I když to vypadá možná nedůležitě, promyslete délku kabelu. Žehlička na vlasy s delším kabelem je mnohem vhodnější, protože je snazší při manipulaci. Nemusíte stát v blízkosti zásuvky či nábytku a je menší riziko, že se zraníte či popálíte. Vychytávkou u žehliček na vlasy je také otočný kloub elektrického kabelu, který brání zamotání se či ztížení práce se žehlením vlasů.

Nejčastěji se do kontaktu s rozžhavenou žehličkou dostane krk nebo prsty. Plocha okolo destiček žehličky musí být z materiálu, který nevodí teplo a nerozžhaví se (v případě nekvalitních výrobků tomu tak nebývá). V případě krku je jedinou možností dostatečná opatrnost a praxe.

Až budou vaše vlasy dokonalé, nechejte žehličku dostatečně vychladnout na nehořlavém povrchu a až poté ji ukliďte do bezpečnostního pouzdra. K ověření teploty žehličky slouží display a ne vaše prsty na rozžhavených destičkách.

Žehlička na vlasy musí být vyrobena z neklouzavého, matného nebo pogumovaného materiálu. Tím předejdete tomu, že vám z ruky vyklouzne a vy ji zachytíte druhou rukou přímo za rozžhavenou destičku o 200°C.

Svým vlasům dopřejte například naši novinku žehlička na vlasy Advanced Colour Protect, se kterou vykouzlíte dokonalý účes přesně podle vašich představ a vaše vlasy budou vypadat zdravé a plné života. Mikro kondicionéry jsou do vlasů uvolňovány díky zdokonaleným keramickým plochám, které jsou napuštěné bambuckým olejem a UV filtry. Vaše vlasy budou vypadat jako od profesionálního kadeřníka! Z hlediska bezpečnosti splňuje požadavky na materiál, display, délku kabelu i funkci automatického vypnutí.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články