Příčiny vypadávání vlasů
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Příčiny vypadávání vlasů

Chuchvalce v pračce, vlasy v kartáči nebo na polštáři. Není nad to mít světlou podlahu a nechávat na ni dlouhé tmavé vlasy. Ztráta několika vlasů denně je normální a nemusí vás stresovat. Pokud ale vlasů ztrácíte denně hodně, někdy klidně i plnou hrst a vlasy vám řídnou, máte problém!

Je čas se na tento problém podívat od kořínků ke konečkům.

Není nutno hned ztrácet hlavu. Průměrný člověk má okolo 100 000 vlasů a přibližně 15% vlasů vypadne právě z důvodu, že jsou nahrazeny novými vlasy. Je přirozené, že se životní cyklus jednoho vlasu vystřídá po určité době za nový. Na naší hřívě tento fakt není znát.

Nepleťte si běžnou ztrátu vlasů opravdovým problémem. Ten nastává ve chvíli, kdy vlasy řídnou, a vy opravdu ztrácíte znatelně víc vlasů než normálně. Nezapomeňte, že princezna musela spustit své vlasy z věže, aby po nich princ mohl vyšplhat, proto tento problém neberte na lehkou váhu.

Genetické vypadávání vlasů je nejčastější u mužů. Vlasy jsou řidší, jejich životní cyklus kratší a v pozdější fázi nejsou staré vlasy nahrazovány novými. U žen dochází ke genetickému vypadávání vlasů většinou v menopauze.

Řídnutí vlasů se projevuje ztrátou velkého množství vlasů a prosvítající pokožkou. Této formě se dá zabránit správnou péči o vlasy a zdravým životním stylem.

Příčinou může být:

Nadměrné utažené účesy a culíky

Pokud nosíte culík denně svoje vlasy nadměrně namáháte a zatěžujete vlasovou linii.

Hormonální změny a antikoncepce

Pokud vysadíte antikoncepci či dojde ve vašem těle k hormonální změně, může dojít ke zvýšené ztrátě vlasů. Pokud se problém nevyrovná sám poraďte se s lékařem.

Stres

Stres může za spoustu věcí a konkrétně i za vypadávání vlasů. Smutek, obavy, deprese – to všechno zapřičini či zhorší vypadávání vlasů.

Špatná strava a životní styl

I když se to stále opakuje dokola, je to prostě ten nejhlubší kořínek. Nevyvážená dieta, málo pohybu, nedostatečně pestrý jídelníček, dieta a poruchy příjmu potravy zapříčiňují ztrátu vlasů. Vaše hříva potřebuje dostatek vitamínů a živin, aby mohla být krásná a lesklá.

Nevhodná vlasová kosmetika nebo péče o vlasy

Chemické šampóny, špatná výživa a nevhodná péče o vlasy může být dalším důvodem ke ztrátě vaší chlouby.

Používání nevhodných stylingových produktů

Nekvalitní žehličky a kulmy na vlasy mohou zapříčinit větší vypadávání vlasů než obvykle. Dokonce i takový špatný fén dokáže udělat pohromu. Pro perfektní účes tedy vybírejte vždy profesionální fén, žehličku na vlasy nebo kulmu.

Stárnutí

V pozdějším věku bohužel dochází ke zpomalení růstu a ke ztrátě vlasů.

Toto je výčet příčin, proč vám mohou padat vlasy. Pokud se u vás tvoří kulaté lysiny – plešatost u které lékaři tvrdí, že jde o obrannou reakci organismu proti vlastním vlasům. Nejlepší je poradit se s vaším lékařem a dbát na zdravý životní styl.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články