Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Recenze: Žehličky na vlasy Keratin Protect a PROluxe

Žehličku na vlasy značky Remington používam roky. Pamätám si, že moju úplne prvú som dostala od otca, ktorý odišiel na polroka na vojenskú misiu a ako suvenír (asi z letiska) mi doniesol žehličku na vlasy. Bola to novinka, ktorú na Slovensku vtedy nemal nikto. V podstate sa vedela len zapnúť a vypnúť, no vlasy mi vždy vyžehlila dokonalo a navyše mi vydržala dlhé roky až dovtedy, kým mi niekto nevykradol byt v Prahe a nezobral si so sebou aj túto čiernu krásku. Predpokladám ale, že novému majiteľovi slúži ďalej rovnako dobre.

Teraz sa mi na testovanie dostali do ruky novinky od Remingtonu, ktoré sú ale v porovnaní s mojou starou žehličkou úplne iný level. Okrem vypnutia a zapnutia majú obidve žehličky – aj Keratin Protect aj PROluxe ďalšie funkcie pre ešte lepšie a zdravšie žehlenie.

Remington Keratin Protect je inteligentná žehlička na vlasy, ktorej 110 mm keramické žehliace plochy sú napustené keratínom a mandľovým olejom. Rozmýšľala som nad tým, ako to vlastne funguje a aká je životnosť tejto ,,funkcie“, no nikde som sa to nedočítala. Teplota sa dá nastaviť na 5 rôznych stupňov, od 160 – ktorá je odporúčaná pre riedke, jemné, alebo poškodené vlasy, až po 230 stupňov pre husté, veľmi kučeravé a nepodajné vlasy. Túto teplotu používam ja a aj napriek tomu, že je najvyššia možná, vlasy nepoškodzuje ani nevysušuje. Žehlička má v sebe zabudovaný senzor tepelnej ochrany, ktorý neustále kontroluje úroveň vlhkosti vlasov a automaticky prispôsobuje teplotu plôch, aby neboli pre vlasy príliš horúce. Nahriatie na požadovanú teplotu trvá 15 sekúnd a oznámené je zapípaním. Pri nepoužívaní sa po 60 minútach automaticky vypne, čo veľmi oceňujem, lebo sa mi neraz stalo, že som sa večer vrátila domov a zistila som, že som nechala žehličku hriať celý deň. Prístroj obsahuje tiež zosilovaciu funkciu Turbo, ktorá automaticky po 2 sekundovom pridržaní nastaví najvyššiu možnú teplotu.

Na prvý pohľad do očí bijúcim plusom žehličky Remington PRO – Luxe je jednoznačne jej vzhľad. V Rosegold vyhotovení pôsobí naozaj luxusným dojmom. Doštičky rovnakej veľkosti ako predchádzajúca žehlička s keramickým povrchom Ultimate Glide zabezpečujú až o 5x hladšie výsledky len jedným ťahom a na požadovanú teplotu sa nahrejú za 10 sekúnd. Po 10 sekundách prístroj nezapípa tak, ako pri Keratin Protect, no prestane blikať.

Veľký benefit, ktorý som si rovnako všimla aj u žehličky Keratin Protect je to, že pre dokonalé a hladké vyžehlenie stačí prejsť každý pramienok len raz. Obidve žehličky tiež zvládnu vyžehliť aj hustejšie pramene vlasov na jeden krát.

Okrem toho profesionálna žehlička PROluxe sľubuje účes ako zo salónu, ktorý vďaka inteligentnej technológií OPTIheat vydrží až 24 hodín. Moja skúsenosť je taká, že účes držal niekoľko dní, až do ďalšieho umytia, rovnako tak aj pri prvej testovanej žehličke. Výhodou oproti Keratin Protect je počet nastavení teploty, ktorých je až 9 a začínajú pri 150 stupňoch. Žehlička PROluxe obsahuje tiež funkciu nastavenie PRO+, vďaka ktorej sa teplota automaticky nastaví na 185 stupňov, čo je pre vlasy optimálna a najzdravšia teplota žehlenia. Aj napriek tomu ale vždy používam pri žehlení tepelnú ochranu, aby boli vlasy úplne chránené pred vysokou teplotou.

Pri obdivoch žehličkách je pre mňa veľkým bonusom 3 metrový otočný kábel, pretože nie vždy mám zásuvku v blízkosti zrkadla. Za veľké plus považujem tiež tepelne odolné púzdro, ktoré majú rovnako obidve žehličky a zabezpečuje bezpečné prenášanie a cestovanie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články