Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy - 2. díl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy – 2. díl

Naše vlasy jsou korunou hlavy, proto je potřeba o ně neustále pečovat. Proč kupovat drahou kosmetiku nebo pilulky, když máme přírodní masky na vlasy všude kolem sebe? Možná máte medicínu zrovna na okně v truhlíku.

Pro lepší růst vlasů, zdraví a kondici nebo proti šedinám? Na všechno má babka bylinkářka recept! Navíc všechny tyto bylinky můžete pěstovat v pohodlí vašeho domova a nemusíte je hledat či kupovat.

Rozmarýn

Rozmarýn obsahuje skvělé esenciální oleje. Prohřívá a stimuluje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů a má dezinfekční účinky.

Rozmarýnová tinktura

Nahřejte pár lžic olivového oleje a přidejte několik rozmarýnového oleje/tinktury. Pomocí macerátu masírujte hlavu a poté nechte působit 20 minut.

Bazalka

Bazalka má mnoho léčebných účinků pro naše vlasy. Stimuluje růst vlasů a krevní cirkulaci ve vlasové pokožce. Zklidňuje vlasovou pokožku i ostatní podráždění. Nepatří jen na Caprese 🙂

Takové bazalkové pesto

Udělejte si pastu z čerstvé bazalky společně s olivovým olejem. Naneste po celé délce vlasů a na pokožku. Nechte pořádně působit.

Kopřiva

Kopřiva odmašťuje, očišťuje a posiluje vlasy. Velmi účinná je hlavně vnitřně, kdy čistí krev a tím napomáhá očistě pokožky. Z kopřiv si můžete vyrobit odvar nebo tinkturu. My si připravíme odvar proti lupům.

Kouzelná kopřiva

K přípravě tohoto odvaru můžeme použít cca 100 g čerstvých, nebo 30 g sušených kopřiv. Kopřivy zalijeme vroucí vodou a asi půl hodiny povaříme. Po vychladnutí přilijeme jeden hrnek jablečného octa. Vytvořeným nálevem přelijeme umyté vlasy.

Máta

Máta má protizánětlivé účinky, je skvělá na svědivou pokožku hlavy a vyživuje vlasy. Pokud použijeme mátu na oplachy hlavy, tak pomůže revitalizovat škody napáchané chemickými přípravky.

"Čaj" z čerstvé máty

Možností je hned několik. Macerát, esenciální olej nebo odvar. Vyberte to, co vám vyhovuje nejvíce.

Aloe Vera

Podporuje lesk a dostatečnou hydratovanost vlasů. Zároveň zabraňuje vypadávání vlasů a vzniku lupů. Enzymy v aloe vera působí na kožní buňky ucpávající vlasové folikuly. Díky aloe vera tak budete mít krásné a zdravé vlasy.

Výtažek z Aloe Vera

Vyberte jeden či dva nejsilnější výhonky z růžice a odřízněte je. Potřebujete průhlednou rosolovitou hmotu uvnitř listu. Nožem odřízněte plochou stranu listu a kávovou lžičkou odeberte celou vypouklou část okraje listu a vydlabejte veškerou dužinu. Tu můžete aplikovat na vlasy hned nebo ji ještě rozmixovat, aby měla hladkou konzistenci. Dužina se potom lépe aplikuje na vlasovou pokožku.

Šalvěj

Šalvěj je plná vitamínu B a C, magnézia a zinku. Tyto látky podporují růst a kvalitu vašich vlasů. Má antibiotické, antialergenní a antiseptické vlastnosti a napomáhá léčbě kožních onemocnění. Zapomeňte tedy na šalvějové bonbony a použijte ji na odvar pro vaši hřívu.

Šalvějový odvar

Opět macerát smíchaný s olivovým olejem, odvar nebo esenciální olej. Už to přece umíte 🙂

Levandule

Levandule je silně protizánětlivá a dezinfekční. Stimuluje krevní oběh a hlavně pomáhá regulovat mastnotu pokožky. Je ideální pro všechny typy vlasů.

Královna levandule

Ideální je esenciální olej smíchaný s vodou nebo macerát smíchaný s olivovým olejem.

Maceráty smíchané s olejem můžete podpořit tím, že si vlasy zakryjete koupací čepicí či sáčkem a opatrně prohřejete fénem Remington z řady Keratin Protect.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovšie články

5 šik účesů pro brunetky
Tipy pre dámy

5 šik účesů pro brunetky

Různé brunetky, odlišné odstíny, jiné odlesky. Od světlé mléčně hnědé barvy až po tmavě kávovou. My víme, že vlasový pigment brunetek, tvoří silné vlasové vlákno.

Zistiť viac »