Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy - 2. díl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy – 2. díl

Naše vlasy jsou korunou hlavy, proto je potřeba o ně neustále pečovat. Proč kupovat drahou kosmetiku nebo pilulky, když máme přírodní masky na vlasy všude kolem sebe? Možná máte medicínu zrovna na okně v truhlíku.

Pro lepší růst vlasů, zdraví a kondici nebo proti šedinám? Na všechno má babka bylinkářka recept! Navíc všechny tyto bylinky můžete pěstovat v pohodlí vašeho domova a nemusíte je hledat či kupovat.

Rozmarýn

Rozmarýn obsahuje skvělé esenciální oleje. Prohřívá a stimuluje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů a má dezinfekční účinky.

Rozmarýnová tinktura

Nahřejte pár lžic olivového oleje a přidejte několik rozmarýnového oleje/tinktury. Pomocí macerátu masírujte hlavu a poté nechte působit 20 minut.

Bazalka

Bazalka má mnoho léčebných účinků pro naše vlasy. Stimuluje růst vlasů a krevní cirkulaci ve vlasové pokožce. Zklidňuje vlasovou pokožku i ostatní podráždění. Nepatří jen na Caprese 🙂

Takové bazalkové pesto

Udělejte si pastu z čerstvé bazalky společně s olivovým olejem. Naneste po celé délce vlasů a na pokožku. Nechte pořádně působit.

Kopřiva

Kopřiva odmašťuje, očišťuje a posiluje vlasy. Velmi účinná je hlavně vnitřně, kdy čistí krev a tím napomáhá očistě pokožky. Z kopřiv si můžete vyrobit odvar nebo tinkturu. My si připravíme odvar proti lupům.

Kouzelná kopřiva

K přípravě tohoto odvaru můžeme použít cca 100 g čerstvých, nebo 30 g sušených kopřiv. Kopřivy zalijeme vroucí vodou a asi půl hodiny povaříme. Po vychladnutí přilijeme jeden hrnek jablečného octa. Vytvořeným nálevem přelijeme umyté vlasy.

Máta

Máta má protizánětlivé účinky, je skvělá na svědivou pokožku hlavy a vyživuje vlasy. Pokud použijeme mátu na oplachy hlavy, tak pomůže revitalizovat škody napáchané chemickými přípravky.

"Čaj" z čerstvé máty

Možností je hned několik. Macerát, esenciální olej nebo odvar. Vyberte to, co vám vyhovuje nejvíce.

Aloe Vera

Podporuje lesk a dostatečnou hydratovanost vlasů. Zároveň zabraňuje vypadávání vlasů a vzniku lupů. Enzymy v aloe vera působí na kožní buňky ucpávající vlasové folikuly. Díky aloe vera tak budete mít krásné a zdravé vlasy.

Výtažek z Aloe Vera

Vyberte jeden či dva nejsilnější výhonky z růžice a odřízněte je. Potřebujete průhlednou rosolovitou hmotu uvnitř listu. Nožem odřízněte plochou stranu listu a kávovou lžičkou odeberte celou vypouklou část okraje listu a vydlabejte veškerou dužinu. Tu můžete aplikovat na vlasy hned nebo ji ještě rozmixovat, aby měla hladkou konzistenci. Dužina se potom lépe aplikuje na vlasovou pokožku.

Šalvěj

Šalvěj je plná vitamínu B a C, magnézia a zinku. Tyto látky podporují růst a kvalitu vašich vlasů. Má antibiotické, antialergenní a antiseptické vlastnosti a napomáhá léčbě kožních onemocnění. Zapomeňte tedy na šalvějové bonbony a použijte ji na odvar pro vaši hřívu.

Šalvějový odvar

Opět macerát smíchaný s olivovým olejem, odvar nebo esenciální olej. Už to přece umíte 🙂

Levandule

Levandule je silně protizánětlivá a dezinfekční. Stimuluje krevní oběh a hlavně pomáhá regulovat mastnotu pokožky. Je ideální pro všechny typy vlasů.

Královna levandule

Ideální je esenciální olej smíchaný s vodou nebo macerát smíchaný s olivovým olejem.

Maceráty smíchané s olejem můžete podpořit tím, že si vlasy zakryjete koupací čepicí či sáčkem a opatrně prohřejete fénem Remington z řady Keratin Protect.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovšie články