Pomoc! Mám roztřepené konečky!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Pomoc! Mám roztřepené konečky!

Ano, další článek o roztřepených konečcích. Přijde vám to jako klišé? Dobře. Vezměte pramen vlasů a pozorně se podívejte na to, zda se vaše konečky netřepí.

Pokud máte vlasy suché, lámavé, nepoddajné a bez lesku – pokračujte ve čtení. Ty z vás, které tímto problémem netrpí, mohou správnou péči tomuto problému předejít a vesele házet svou hřívou na každém kroku.

Za to může genetika!

Nesvádějte své roztřepené konečky na rodiče. Dědičnost sice ovlivňuje kvalitu našich vlasů, avšak velký význam má vliv počasí, životního prostředí, péče a výživa.

V létě naše vlasy vysušuje sluneční záření a naše každodenní sepnuté vlasy. V zimě odolávají mrazu, větru, našim čepicím a všem zimním radovánkám. I oblečení hraje velkou roli.
Tření vlasů a umělých vláken způsobuje elektrizování a vysoušení vlasů. Nejdříve se naruší svrchní vrstva vlasu a následně i vnitřní. Sečteno, podtrženo – vše se projeví na vlasových konečcích.

Proč zrovna konečky?

Konečky vlasů jsou z celé délky nejméně vyživované, a proto mohou být suché a lámat se. Čím máme vlasy delší, tím se konečky víc třepí a náš problém je horší. V oslabené partii vlasu se rozpadne vnější vrstva (kutikula) a dojde k porušení vlasové struktury.

Jak mohu předejít zhoršení stavu mých konečků?

Začněme rozčesáváním, protože u něj péče o vlasy začíná. Vlasy, zejména dlouhé, rozčesáváme jemně a začínáme od konců. Předcházíme tím zacucháváni a mechanickému poškozování vlasů.

Pokud používáte fén, neměly byste ho mít puštěný na nejvyšší teplotu i za cenu, že budete vlasy sušit o něco déle. Určitě dávejte přednost kvalitnímu fénu, který předchází poškozování vlasové struktury.
Na závěr fénování účes profoukněte studeným vzduchem, aby se vlasy opět zatáhly a zafixoval se váš účes.

Oblíbenými pomůckami k dokonalým účesům je žehlička na vlasy a kulma. Pokud vlasy žehlíte a myslíte na zdraví vašich vlasů a konečků, nastavte si teplotu maximálně na 200 stupňů Celsia.
Před použitím aplikujte na vlasy termoochranný prostředek, který chrání vlasy před předpalováním. Nikdy nežehlete ani nekulmujte vlasy, které jsou vlhké.

Jak s roztřepenými konečky zatočím?

Zázrakem pro vlasové konečky jsou různé oleje, např. kokosový nebo arganový. Existují na ně také babské rady, které najdete v našich článcích Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy a Babka bylinkářka doporučuje bylinky pro vaše vlasy – 2.díl.

I když možná máte pocit, že se vás problém s konečky vlasů netýká, určitě dbejte na správné zacházení s vaší hřívou. Správná výživa a péče je tou nejlepší cestou ke zdravým a lesklým vlasům.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovšie články