Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Srovnání: Remington kulma Proluxe a Keratin Protect

Vím, že se spousta z vás těšilo na recenzi Remington kulmy, a protože některé jste si psaly o recenzi na tu, jiné zase na onu, tak jsem se rozhodla to spojit a dát vám do článku rovnou obě kulmy včetně takového malého srovnání.

Začala bych kónickou kulmou Remington Proluxe, kterou jsem chtěla proto, že má hodně široký průměr. Když se ještě pozastavím u té řady Proluxe, musím se kochat tím, jak všechny produkty vypadají luxusně. Líbí se mi také, že i přes vymakaný vzhled má Remington ty přístroje stále dost levné, super. Ale zpět k recenzi..

Kulma má naprosto jednoduché ovládání. Po zapnutí tlačítka on/off se vám rozsvítí displej, kde uvidíte teplotu a tlačítky +plus a -mínus si ji pak nastavíte dle libosti. Já dávám vždy 180 stupňů.

V balení nechybí opět i pěkný obal nejen na cesty + ochranné rukavice. Já ty rukavice nepoužívám, přijde mi, že ta manipulace s kulmou je tak snadná a rychlá, že by člověk musel být opravdu hodně velký nešika, aby se popálil.

Jak jsem psala, tuhle kulmu jsem chtěla skrze široký průměr (25-38 mm), který vytvoří takové ty hodně velké, téměř až beach vlny. Remington kulem mám několik a ze všech ty vlny perfektně drží. Například z mojí oblíbené Remington Curl vydrží krásné i dva dny, jsou to ale takové ty drobnější vlnky a já chtěla vyzkoušet právě něco méně nápadného..

Na špičce toho plastového zakončení je takový výběžek, který jednoduše slouží k tomu, abyste i rozžhavenou kulmu mohli hezky položit. Jedna slečna mi psala, že se jí za to vlny zachytávají, já s tím problém vůbec neměla, teprve až mi to řekla, se mi to párkrát stalo a to ve chvíli, kdy tu vlnu nechávám spadnout do dlaně, jinak ne. Zkuste tedy tuhle informaci raději moc nevnímat:))

Tradáááááá, zde vidíte, jaké vlny kulma udělá. Na prvním obrázku vlasy po rozčesání a nějakém stylingu, vpravo je vidíte těsně po nakulmování. Jsem nadšená a maximálně spokojená!! Vlny vydrží klasicky den, druhý už tam moc nejsou, ale zůstává vám krásný objem, což se počítá.

Ofiko info vám tady nebudu vypisovat, to si můžete přečíst na stránkách, že má kulma speciální, protiskluzový povrch, aby se vlny necuchaly atd..

A jedeme dál. Kónickou kulmu Keratin Protect jsem neplánovala zkusit, ale dostala jsem ji na vyzkoušení, tak proč ne. Tato kulma má průměr takový střední, u toho začátku je dost široký, abyste s ní vykouzlili větší vlny, ke konci se ale hodně zužuje, tudíž vytvoří i takové ty klasické, mega bohaté vlnky zakončené až ke konečkům do malé vrtulky. Průměr zde je 19-28 mm.

Ovládání je naprosto stejné, jako u kulmy výše. Tlačítko na zapnutí/vypnutí a plus a mínus na ovládání teploty. Opět i u této kulmy nechybí kvalitní a pěkný obal na uskladnění.

Konec obou kulem je zakončen plastovou části, abyste ji mohli hezky během kulmování případně podržet a nepopálit se. I když je tato kulma zúžená, není úzká na tom konci až příliš, což je fajn. To kulma Curl je mnohem užší.

Keratin Protect řada je zajímavá tím, že je povrch napuštěn keratinem a mandlovým olejem. Nějaké efekt to určitě má, já osobně ho teda vnímám více u fénu z této řady, než u této kulmy, ale o tom jindy..

Zde vidíte na první fotce opět vlasy po úpravě, vpravo pak těsně po nakulmování. Jde myslím jasně vidět, že ty vlny udělá drobnější, pokud ale pramen vlasů udržíte na tom nejširším průměru, jsou pak vlny krásné velké a jemné. Máte tedy dva v jednom.

Uf, tak jsem vám to šla ještě nafotit. Vidíte, že s kulmou Keratin Protect vytvoříte jak drobné vlny – pramen vedete po celé délce kulmy, tak i o něco větší vlny – pramen držíte pouze na tom nejširším konci.

Plánovala jsem nějaké srovnání, ve finále však nemohu ani o jedné napsat, že by s ohledem k té druhé měla některá nevýhodu či výhodu. Proluxe je zkrátka širší, Keratin protect zúžená, vybírat tedy můžete s klidem pouze podle toho, zda toužíte spíše po velkých vlnách nebo menších:)

Vlny dělají obě stejně rychle. Co se týká výdrže, jsou na tom také dost podobně, od rána do večera v pohodě. Možná u té Keratin jsou následující den o něco více znát ještě, ale to je logické, protože jsou z této kulmy takové hustší, výraznější, tudíž i odolnější.

U obou kulem chválím také rychlost rozehřátí. U starších kousků musel člověk čekat déle, tady zapnete a odhadem za nějakých 20-30 vteřin můžete fungovat.

I když mají asi každá jiný povrch, ani zde nevidím rozdíl, pohodlně se používají oba dva.

A porovnání vln takhle vedle sebe:)

Mám ráda obě kulmy, ale tu Proluxe naprosto zbožňuju, dělá vlny, po jakých jsem toužila a k tomu je navíc nádherná:)

Děkujeme naší ambasádorce @ilovemakeup.cz za recenzi na naše kulmy. Její další články naleznete na jejím blogu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články