Fešák, který se holí u zrcadla.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tajemství hladkého oholení

Pokud přišel čas vašeho prvního holení, jste na správném místě. Jsme tady, abychom vám předali všechny naše znalosti, rady a tipy a prozradili vám tajmeství hladkého oholení. Chceme se ujistit, že dosáhnete kvalitního a šetrného oholení. Proto nemějte obavy, po přečtení tohoto článku z vás bude profesionál na holení!

Produkty

Příprava

Je velice důležité zvolit vhodné a kvalitní produkty pro přípravu na holení. Nezáleží, zda budete používat holicí gel či krém, doporučujeme však volit produkty s obsahem přírodních olejů jako jojobový či arganový olej. Tyto ingredience hydratují a vyživují vaše vousy a pleť, což je předpoklad pro šetrné a hladké oholení.

Holení

Prvně si musíte vybrat mezi pěnou, gelem či krémem. Pro vaše první holení doporučujeme zvolit průhledný gel pro lepší přehled.

Péče po holení

Tato péče je důležitou součástí holení a mít vhodné uklidňující a hojivé přípravky je nezbytností. Doporučujeme použít balzám po holení, hydratační krém nebo krém s obsahem aloe vera pro zklidnění a ošetření pokožky po holení.

Holení

Příprava na holení

Pokud jde o samotnou přípravu, měli byste ji považovat za prioritu. Tento krok vám pomůže připravit pokožku na šetrné a hladké oholení. Doporučujeme umýt obličej teplou vodou. Tím dochází k otevírání pórů a následnému pozvednutí vousů pro kvalitnější oholení. 

Důležité faktory

Dobré zrcadlo a kvalitní osvětlení je klíč k perfektním výsledkům. Být schopen jasně a zřetelně vidět místo, které se chystáte oholit, vám pomůže vyhnout se bolestivému pořezání či škrábancům. 

Směr holení

Holení vousů provádějte po směru jejich růstu. To je klíč k šetrnému oholení, protože tento postup způsobí méně podráždění a brání vzniku zarůstajících vousů. 

Dejte si na čas

Při holení není podstatným faktorem rychlost, ale být pozorný a soustředěný. Pokožka je velmi citlivá a náchylná k podráždění či pořezání. Proto nikam nespěchejte.

Mokré holení

Přidejte do směsi trochu vody. Mokré holení doporučujeme obzvlášť, pokud s holením začínáte. Voda je absorbována vlasovými folikuly, což činí vousy jemnější a připraví je to na holení. Teplá voda navíc stimuluje svaly vaší tváře a pomáhá tak vousy nadvzednout pro lepší oholení. 

Péče po holení 

Po oholení je vhodné dopřát pokožce doplňující péči. Doporučujeme použít balzám nebo krém po holení pro uzavření pórů a vyživení vaší pokožky. Zabráníte tak podráždění a zčervenalé pleti.

Jaký typ holicího strojku zvolit?

Dle našeho názoru jsou pro první oholení nejvhodnější planžetové strojky. Planžeta vous zachytí a oholí na takové úrovni, že vám poskytne skvělý výsledek oholení, přesto s menším rizikem zarůstajících vousů a podráždění pokožky.

Proto doporučujeme použít holicí strojek Sensitive, jehož design a vlastnosti byly navrženy pro dosažení komfortního a šetrného oholení.

Holicí strojek Sensitive

Komfort

Šetrného oholení s minimální šancí pro podráždění dosáhnete díky čepelím ComfortHybrid. Oholí vousy dle vaší potřeby přímo na povrchu pokožky či úroveň nad ní – perfektní pro první holení. Hřebeny Lift & Guide nadzvednou slehlé a zatočené vousy vzhůru, zatímco čepele ComfortHybrid je oholí a zabrání tak jejich zarůstání.

Holicí strojek Sensitive

Šetrnost

Holicí strojek Sensitive byl navržen pro muže s citlivou pokožkou, kteří si přejí dosáhnout kvalitního a komfortního oholení. Uprostřed planžet je umístěn antibakteriální proužek s aloe vera pro zklidnění a vyživení pokožky.

Výkonná baterie

Při prvním holením je důležité dát si na čas. Proto je náš strojek Sensitive vybaven výkonnou lithiovou baterií, která vám poskytne až 45 minut bezdrátového provozu. Můžete se tedy oholit v klidu a bez obav o to, zda strojek vydrží po celou dobu holení.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články