Tipy pro vaše vousy aneb co dělat, když to neroste
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tipy pro vaše vousy aneb co dělat, když to neroste

Muž bez vousů je jako chleba bez kůrky. Nebo aspoň takhle se to říká. Né každému roste hustý plnovous na bradě, to se prostě stává. Máme pro vás ale pár rad a tipů, jak růst a hustotu vašich vousů podpořit.

Ať chcete nebo ne, ženy teď na sexy vousy letí a styl udržované brady je pořád trendy. Na fotkách se vám vousy líbí, ale na vašem obličeji je sotva chlup? Pojďme se tomu společně kouknout na bradu!

Správná péče o obličej

Hygiena je základ. Odumřelé kožní buňky, špína a mastnota brání vousům k plynulému a rovnému růstu. Vous těžce projde přes všechny překážky, proto je důležité dbát na čistotu pleti.

Obličej si myjte vhodnou kosmetikou nebo aspoň vodou s mýdlem. Ideálně ráno a večer. Pokud máte zaměstnání, kde se obličej snadno ušpiní, proveďte hygienu po příchodu domů.

Jednou týdně proveďte peeling obličeje. Ten pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a jejich vzniklou vrstvu na obličeji. Pokud už vám nějaké vousy rostou, doporučujeme je umýt jednou týdně šamponem. Odstraníte tak přebytečnou mastnotu.

Nakonec naneste hydratační krém, který dodá vaší pleti vlhkost a zabrání ucpání pórů – vzniku akné.

Používejte na obličej vhodnou kosmetiku, abyste předešli vzniku vyrážky či kožního podráždění. Pokud máte citlivou pokožku, poraďte se s odborníkem.

Stále čistý a hydratovaný obličej je ideální prostředí k růstu vousů.

Masáž obličeje

Prokrvení částí obličeje, kde vám vousy nerostou nebo rostou pomalu, určitě není na škodu.10–15 minut masáže denně pomůže ke zdravému vzhledu tváří, uvolnění obličejových svalů a zdraví pokožky.

Správné stravování a zdravý životní styl

A zase jsme u toho. Správné stravování a zdravý životní styl ovlivňuje kvalitu a růst vašich vousů. Pravidelný pohyb a vyvážený jídelníček pomáhá ke zdravé pokožce a zlepšení kvality vašich vousů.

Kosmetika

Používejte přípravky a oleje na podporu růstu vousů. Olej z eukalyptu v poměru 1:4 s vodou nanášejte na místa bez vousů. Můžete si vybrat i jinou kosmetiku, případně se poradit s odborníky v Barber shopech.

Omezte holení

Že holení podporuje růst vousů je nesmysl. Vous sice roste ze začátku rychle, ale po dosažení patřičné délky se růst opět zpomalí. Holení do hladka vám tedy k plnovousu nepomůže. Absence holení ale nevypadá atraktivně, proto doporučujeme používat zastřihovač vousů.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejnovější články